leader

Pielęgnacja stóp

Pielęgnacja stóp

Pedicure SPA to relaksujący i pielęgnujący zabieg, który składa się z klasycznego pedicure oraz dodatkowo z kompleksowej pielęgnacji stopy. Niekorzystne czynniki zewnętrzne powodują szybsze starzenie się skóry oraz powodują dyskomfort objawiający się nadmiernym przesuszeniem stóp. Idealnym rozwiązaniem dla takiego problemu jest wykonanie manicure SPA, który działa kojąco i relaksująco oraz przyczynia się do odżywienia i wygładzenia skóry stóp.

Zabieg pedicure SPA można wykonać na dwa sposoby.

Pierwszy polega na:
wykonaniu klasycznego pedicure (oprócz pomalowania paznokci lakierem)

  • nałożeniu specjalnego peelingu stóp, który zmniejsza zgrubienie naskórka i usuwa przesuszoną, szorstką skórę
  • nałożeniu odżywczej i nawilżającej maski
  • nałożeniu specjalnej emulsji do masażu stóp i wykonaniu relaksującego masażu stóp

Drugi polega na:
wykonaniu klasycznego pedicure (oprócz pomalowania paznokci lakierem)

  • peelingu stóp, który zmniejsza zgrubienie naskórka i usuwa przesuszoną, szorstką skórę
  • nałożeniu maski odżywczej na stopy
  • wykonaniu kąpieli parafinowej

Właściwości parafiny:

Parafina zawiera naturalne substancje natłuszczające, wygładza nawilża i pojędrnia skórę dłoni, rozgrzewa i poprawia krążenie, otwiera pory skóry – co powoduje głębsze wnikanie substancji czynnych zawartych w kosmetykach. Po zabiegu skóra staje się napięta, miękka, nawilżona i odżywiona.

 Zabieg Regenerująco – Odświeżający na Stopy

Profesjonalny zabieg mający na celu zdrowie i piękno stóp z jednoczesnym odprężeniem całego organizmu. Przy pomocy preparatów o bogatej koncentracji składników aktywnych: mocznika, kwasu salicylowego, ekstraktu z zielonej herbaty i limonki zabieg intensywnie nawilża stopy, wygładza je i odświeża.

Wskazania do zabiegu:

w sezonie jesienno-zimowym: odżywienie i dotlenienie stóp zamkniętych w pełnym obuwiu, w sezonie wiosenno-letnim: odświeżenie i regeneracja odkrytych stóp, suchość, łuszczenie się i pękanie naskórka, nadmierna potliwość stóp, relaks dla stóp i całego organizmu, jako uzupełnienie pielęgnacyjne zabiegu pedicure.

Efekty zabiegu

działanie antybakteryjne i odświeżające, odżywienie i wzmocnienie skóry, zapobieganie nadmiernemu rogowaceniu warstwy rogowej naskórka, wzmocnienie odporności skóry na działanie warunków zewnętrznych, zmniejszenie potliwości stóp, pozostawienie wrażenia „lekkich stóp”, odświeżenie stóp i relaks całego ciała.

Zalecenia

jednorazowo przy zabiegu kosmetycznym na twarz lub ciało, w serii 8-10 zabiegów dwa razy w tygodniu, profilaktycznie 1-2 razy w miesiącu.